ev İlaçlama Servisi

Akrep

Akrep

Akrep ilaçlama yaptırmadan önce akrep biyolojisi hakkında kısaca bilgi edinelim.  Akrep dünyanın her yerinde bulunabilen eklem bacaklı ve çok zehirli bir hayvandır. Akrepler geceleri aktiftirler, vücutları yüksek sıcaklık ve düşük soğuğa dayanıklı haldedir. Akrebin vücudu bölmeler halindedir ve de kuyruğu sırtı üstünde kıvrıktır. Kuyruğu üzerinde, yakaladığı avına zehir akıtmak için zehirli iğnesi bulunur.

Akreplere karşı ev ilaçlama mutlak suretle profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Akreplerde 4 çift ayak ve 1 çift kıskaç bulunur. Her ayağın uç kısmı avına tutunmak ve tırmanabilmek için kıskaçlıdır. Akreplerin ayakları üzerinde duyu alıcıları denen radar sistemine benzeyen alıcılar bulunur. Akrepler bu alıcılar sayesinde en ufak titreşimleri bile alırlar. Akreplerin üremesi ve çoğalması için ayrı bireylere ihtiyaç vardır. Döllenme dişi akrebin vücudunda gerçekleşir.

Akrep ilaçlama

Dişi akrepte döllenen yumurtalar dişi akrebin sırt kısmındaki özel bir bölgede güven içinde gelişir. Yavrular gelişimini tamamladıktan sonra dişi akrep sırt kapağını açarak yavruları buradan dışarıya iter. Akrep yavruları ilk olarak beyaz renktedir daha sonra bulunduğu ortama bağlı olarak renkleri değişir. Akrepler siyah, kırmızı, sarı, veya farklı renklerde olabilirler. Dolaşım sistemleri çok gelişmiş hayvanlardır.

Akreplere karşı ev ilaçlama mutlak suretle deneyimli firmalar ve personeller tarafından yapılmalıdır. Çünkü akreplerin kuyruk kısımlarındaki kıskaçlarında bir insanı dahi öldürebilecek güçte zehir mevcuttur ve akrep sokması dediğimiz olay bu kıskaçlardaki zehrin vücuda aktarılması işlemidir.

Akrep kıskaçları tehdit oluşturan düşmanlarını iğnesi ile sokmadan önce onları hareketsiz hale getirmelerini sağlar. Yine bu kıskaçları yeri kazıp kendilerine yuva yapmak için kullanırlar.

Akreplere karşı ev ilaçlama yapacak olan personeller mutlaka konusunda uzman olmalıdır. Akreplerin yuvalandıkları alanlar ve hakkında detaylı bilgiye sahip olmalı ve uygulamayı buna paralel olarak yapmalıdır.

EVİNİZ YADA ÇEVRESİNDEKİ AKREPLERDEN KURTULMAK İÇİN HEMEN BİZE ULAŞIN

[formbuilder:2]

Yorumda Bulunun