ev İlaçlama Servisi

Bahçe İlaçlama

Bahçe İlaçlama

Bahçelerimiz günlük yaşantımızda  kentsel yapılaşma nedeni ile sayıları gittikçe azalan önemli yaşam alanlarımızdır. Bahçelerimizde bulunan çiçekler, ağaçlar, yeşil alanlar haşere ve böceklerin bu alanlara ciddi zararlar vermesine sebep olmaktadır.

Bahçe ilaçlama sırasında hatalı ilaç kullanımı yapılırsa var olan ağaçlar ve bitkiler de kuruma, sararma ve neticesinde yok olma gibi riskler ortaya çıkar. Bahçelerimiz üzerinde sayısız haşere ve  böcek türleri barınmaktadır. Karınca, danaburnu, yılan, akrep, çiyan, örümcek, kırkayak, ağaç kurdu, karınca, kene, salyangoz vb. zararlılar bahçelerimiz üzerinde yaşamlarını sürdüren zararlılardan sadece bir kaçına örnektir.

Haşerelerin bahçelerimize verdiği zararlar arasında örnek  verecek olursak karıncalar bitki ve çiçeklerin altlarını oyarak, danaburnu çiçeklerin köklerini kemirerek onların kurumalarına neden olurlar. Ayrıca bize en fazla sıkıntı veren haşere gurupları arasında sinek, sivrisinek gibi haşereler de yer almaktadır. Bu haşerelere karşı bahçe ilaçlama ancak günün belli saatlerinde yapılabilmektedir.

Bahçelerimizde en fazla görülen haşere gurubu ise kenelerdir. Yeşil alanlar üzerinde sıklıkla görülen; özellikle de kırım Kongo adı verilen ölümcül hastalığa sebep olabilen bu haşerelere karşı bahçe ilaçlama düzenli olarak ve mutlak suretle profesyonel olarak yapılmalıdır

Çok sık görülen haşere guruplarından biride  salyangozlardır. Salyangozlar bahçenizde ki var olan bazı böcek türleri ile beslenirler. Ayrıca bahçenizde çeşitli alanlara bir kap içerisinde bira koyup bırakırsanız zaman zarfında salyangozların bu kaplar etrafında toplandığını görürsünüz.

Bahçelerinizde her türlü haşereye karşı yapılacak olan ilaçlamanın mutlaka profesyonel olarak doğru dozajlarda yapılması lazımdır. Haşerenin cinsi dikkate alınmadan yapılan bahçe ilaçlama neticesinde haşerelerden kurtulmak mümkün olmayacağı gibi bitkilerinizde ciddi boyutlarda zarar görmektedir.

Yorumda Bulunun