ev İlaçlama Servisi

Çekirge İlaçlama

Çekirge İlaçlama

Çekirgelerin boyları 2 ile 4 cm arasında değişkenlik göstermektedir. Siyah veya kahverengi renklere sahip olan çekirgelerin kalın, köşeli bir gövdesi vardır. Zıplamasını sağlayan uzun bacakları bulunmaktadır. Genel olarak dış alanlarda yaşarlar ama bazen çekirgeler; beslenme ya da sığınma amaçlı olarak iç alanlara da girebilmektedirler. Çekirgeler; evleere açık camlardan, duvarlarındaki çatlak ve deliklerde girerler. Çekirgelerin özellikle kirli olan giysilerimize beslenme amaçlı olarak zarar verdikleri bilinmektedir. Çekirgelerin yaşam alanları; ekili olan araziler, ağaçlık olan alanlar, bina yakınlarında bulunan uzun otlar ve sarmaşık tarzı bitkilerin arası, kereste ve taş yığınlarıdır.

Çekirgelerin insan sağlığı üzerinde bir zararı bulunmamaktadır. Çekirgeler tahılları yedikleri ve bitki köklerine zarar verdikleri için maddi olarak zarar verirler. Çekirge ilaçlama; genel olarak maddi kayıpların önleyebilmek amacı ile yapılmaktadır.

Çekirge İlaçlama

Çekirgelerle mücadelede en önemli noktalardan biride bina yakınlarındaki çekirgelere ait olan yaşam alanlarının yok edilmesi ve ilaçlanmasıdır. Aksi takdirde kalıcı çözüme ulaşmak imkansızdır. Çekirge ilaçlama yapan personelin bu konuda yeterli tecrübeye sahip olması gerekmektedir. Doğru yapılmayan uygulamalar zaman ve maddi kayıplara yol açar.

Yorumda Bulunun