ev İlaçlama Servisi

Ev ilaçlama Ve Temizlik

Ev ilaçlama Ve Temizlik

Ev ilaçlama

Ev İlaçlama Ve Temizlik

Çoğu ev hanımının ilaçlamadan çok ev ilaçlama öncesi ve sonrasında ki temizlik kafasına takılan en büyük problemdir. İlaçlamadan önce temizlik yapılmalı mı? İlaçlamadan sonra temizlik yapılmalı mı? İlaçlamadan sonra ev ne kadar kapalı kalmalı? gibi sorulara yanıt bulacağınız makalemizi siz değerli ziyaretçilerimize sunuyoruz.

Haşere türüne ve alanın yapısına göre kullanılan ilaçlar değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden ilaçlama öncesi temizlik yapılmalı ya da yapılamalı ya da ilaçlama sonrası temizlik yapılmalı, yapılmamalı diye kesin bir şey söylemek imkansızdır. Her ilacın her haşereye etki etmediği gibi haşere türüne göre ilaçlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin bir hamam böceğine karşı kokusuz uygulama ya da jel uygulama kullanılırken bir pire için kokusuz uygulama yetersiz kalacaktır.

Kokusuz ilaçlama

Kokusuz ilaçlama esnasında ilaçlama yapılan alanı terketme gibi bir sorununuz bulunmamaktadır. Siz evinizde çayınızı içerken dahi ilaçlama personeli ev içerisinde uygulamayı gerçekleştirebilir. Bu ilaçlama çeşidi havaya karışmayan yeni nesil ilaçlar kapsamında olduğundan insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kokusuz ilaçlama diye tabir ettiğimiz ilaçlama sisteminde ilaçlama sonrası temizlik yapılmaz. Çünkü bu ilaçlama türü haşerelere karşı temasa dayalı bir yöntemdir. Haşereler ilaç ile temas ettiğinde ilacı vücuduna emerler ve zamanla yok olurlar. Bu yüzden bu uygulama da İlaçlama öncesinde bir temizlik gerekmez, İlaçlama sonrasında ise 3-4 gün ilacın etkisini yitirmemesi için temizlik yapmamanızı öneriyoruz.

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama uygulaması kokusuz ilaçlama uygulamasından çok farklıdır. Genellikle pire, kene, ağaç kurdu, tahta kurdu gibi haşereler için kullanılır. Bunun nedeni ise daha etkili bir ilaç olmasından kaynaklanmaktadır. Diğer uygulamalar bu haşereler için yetersiz kalırken, İkinci bir ilaçlamaya gereksinim duyulmaktadır. Bu yöntem ile tek seferde kesin ve kalıcı çözüme ulaşılabilir. Bu yöntemde İlaçlama öncesinde ev içerisinde bulunan gıda maddelerinin tamamı kapalı konuma getirilmelidir. Aynı zamanda günlük kullanılan tabak, bardak, tencere vb. gibi eşyalarda ilaç ile temastan uzak tutulmalıdır. İlaçlama esnasında uygulama yapılan içerisinde herhangi bir canlı bulunmamalıdır. Evcil hayvanlar dahil tüm canlılar evden uzaklaştırılmalıdır. Kokulu ilaçlama sonrasında genel bir ıslak temizlik şarttır.

Jel ilaçlama

Jel ilaçlama sadece hamam böceği ve kalorifer böceği için kullanılan bir yöntemdir. Jel uygulamalar hayatımızı kolaylaştıran uygulamalardır. Genellikle bu haşerelerin yuva yaptığı alanlara jel şeklinde ilaçlar bırakılarak haşerelerin tamamen ortadan kaybolması amaçlanmaktadır. Alan içerisinde ki duvar çatlakları, priz aralıkları, mutfak tezgahları, dolap kenarları ve içleri, beyaz eşyaların yuvalamaya uygun kısımlarına uygulanmaktadır. İlaçlama öncesi temizlik ve ilaçlama sonrası temizlik kavramlar bu ilaçlama için etken teşkil etmemektedir. Uygulama yapıldıktan sonra günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Yorumda Bulunun