ev İlaçlama Servisi

Ev İlaçlama Yaptırmadan Önce

Ev İlaçlama Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlaçlama öncesinde öncelikli olarak evimizde var olan haşerenin türü hakkında net bir bilgiye sahip olmamız gerekir. Günümüzde maalesef toplumuzda ev ilaçlama konusunda kalıplaşmış ama oldukça yanlış alışkanlıklar yer almaktadır. Örneğin her ilacın tüm haşere türlerini öldüreceği düşünülmektedir ki böyle bir şey mümkün değildir. Her haşere farklı bir anatomiye sahiptir. Doğal olarak onlarla mücadele eder iken haşerenin yapısına göre intesit seçimi yapılır.

Ayrıca ev ilaçlama yaptırmadan önce firmanıza mutlaka bildirmeniz gereken ekstra durumlar bulunmaktadır;

  1. Evinizde hasta ya da yatalak kimse var mı?
  2. Evinizde 0-6 yaş gurubuna dahil çocuk var mı?
  3. Eviniz içerisinde evcil hayvan var mı var ise cinsi nedir?
  4. Aile bireyleriniz arasında alerjik reaksiyonları olan var mı?

Ev ilaçlama esnasında yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de firma seçiminde dikkatli olmamaktır. Unutmayalım ki günümüzde teknolojide var olan gelişmeler ışığında ilaçlama çok güvenilir bir sektör haline gelmiş ise de sonuç olarak uygulama esnasında kimyasallar kullanılmaktadır. Aslında oldukça güvenli olmasına rağmen hatalı kullanıldıkları takdirde insan sağlığı açısından ciddi boyutlarda risk oluşturabilmektedir.

Maalesef korsan olarak tabir edilen firmalar maliyetleri düşürmek amacı ile ev ilaçlama esnasında tüm haşerelere karşı aynı tarım ilaçlarını tercih etmektedirler. Her haşereye her ilaç etki etmediği gibi, tarım ilaçları kapalı alan kullanımına uygun değildir, kalıntı ve tortu bıraktığı için insan sağlığı bakımından telafisi olmayan zararlara yol açmaktadır. Uygulama esnasında var olan risk, kalıntılardan dolayı uygulama sonrasında da uzun süre devam etmektedir. İnsan ve çevre sağlığını çok ciddi boyutlarda tehdit eden bu firmalara karşı dikkat etmeli kendi ve sevdiklerimizin sağlığını asla riske atmamalısınız.

Yorumda Bulunun