ev İlaçlama Servisi

İlaçlama Yöntemleri

Evlerinizde haşere sorunlarınızdan kalıcı olarak kurtulabilmek için  genel olarak üç ana mücadele yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemler  Kimyasal Mücadele Yöntemleri, Biyolojik Mücadele Yöntemleri ve de Fiziksel Mücadele yöntemleridir.

Öncelikli olarak  kullanılan her ilacın tüm zararlı türlerine karşı etkili olmasının mümkün olamayacağının bilinmesi gerekmektedir. Her haşere yapı olarak farklı bir vücut anatomisine sahiptir ki haşerenin üzerinde kullanılacak olan her türlü ilaç ve ekipmanlarda buna paralel olarak mutlaka değişkenlik göstermektedir.

Ev ilaçlama esnasında uygulanacak yöntemler belirlenirken dikkat edilmesi gereken temel unsurlar bulunmaktadır. Aksi takdirde haşerelere karşı kesin ve de kalıcı çözüme ulaşmak  maalesef imkansızdır.

Evimizde  hangi haşere türüne karşı ilaçlama yapılacağı

Evimizin fiziki yapısı ve üreme oluşabilecek bölgelerin tespiti

Evimiz etrafında var olan çevresel etkiler

Ev ilaçlama esnasında gerekli tespitler yapıldıktan sonra haşerenin yapısına göre ilaçlama yöntemlerini Kokusuz ilaçlama, Jel İlaçlama, Kokulu İlaçlama, Larvasit Mücadele, hacimsel mücadele ve de kemirgen mücadele olarak belirli ana başlıklar altında inceleyebiliriz.

Yorumda Bulunun