ev İlaçlama Servisi

Kene

Kene

Keneler görünüş itibarı ile basık bir vücut yapısına sahip kırmızı ya da koyu kahverengi renkte ve ortalama olarak bir ile beş milimetre boyutlarında ve de kan emerek beslenen haşere türleridir. Kene haşeresi evcil, yabani hayvanların vücutları üzerin de parazit olarak yaşayan canlılardır. Aynı zaman da bu haşereler çimenlik tarzı yeşil alanlar üzerinde oldukça sıklıkla görülmektedirler. Bu zararlı haşereler evlerimiz içerisine ise genel olarak evcil hayvanlar vasıtası ile girerler. Kenelere karşı ev ilaçlama kırım Kongo kanamalı ateş hastalığının yaygınlaşması sebebi ile ayrı bir önem arz etmektedir.

Son yıllarda ise kene ısırması sonucunda maalesef insanlar üzerinde günümüzde henüz tedavisi ya da aşısı bulunamayan ve tehlikeli bir hastalık olan Kırım Kongo hastalığı görülmektedir ve bu hastalık ölümcül bir etkiye sahiptir. Keneler genel olarak hayvanlar üzerinde asalak olarak yaşayan ve kanları ile beslenen tehlikeli haşereler oldukları için bu hayvanların taşımış oldukları hemen hemen tüm hastalıkları ısırma yolu ile insanlara bulaştırabilmektedirler. Kene İlaçlama Keneler çok hızlı bir şekilde üreyen haşere grubu olmaları nedeni ile bu haşerelere karşı bireysel olarak ev ilaçlama yaparak çözüme ulaşmanın imkânı olmadığı gibi çalışmalar sonucu kontrol altına alınamazlar kene ile mücadelede kesinlikle profesyonel ilaçlama firmalarından yardım almalısınız.

Kene İlaçlama  Kırım kongo türü diye bilinen bu tehlikeli hastalığı bulaştırdığı bilinen 34 adet farklı kene türüne rastlanmıştır ve ne yazık ki bu kene türlerinin tamamına yakını ülkemizde mevcuttur. Bu sorunun kalıcı olarak çözülebilmesi açısından profesyonel olarak yapılan çalışmalar ise hala devam etmektedir.

KIRIM KONGO HASTALIĞI

Kırım Kongo hastalığı bazı kene türleri aracılığı ile insanlara bulaşan ayrıca cilt dışında kanamaya sebep olan ve maalesef ölümle sonuçlanabilen çok tehlikeli bir hastalık türüdür. Son yıllarda bu hastalığın tedavisi sürecinde oldukça ilerlemeler sağlanmış olmasına rağmen maalesef hastalık neticesinde ölüm oranları bir hayli yüksektir. Bu hastalık insanlar üzerinde yüksek derecede ateşlenme ve ayrıca cilt dışında meydana gelen ciddi kanamalar ile kendini ön plana çıkaran bir hastalık türüdür.

KENE İLE MÜCADELE YÖNTEMLERİ

Kene haşeresi ile bireysel olarak ev ilaçlama çözüme ulaşmak imkânsız olduğu gibi yapılan yanlış uygulama ve hatalı ilaçlamalar neticesinde doğamızda var olan ve de kene düşmanı olan canlılarda maalesef yok edilmektedir. Kenenin görülmüş olduğu alanlar mutlaka konusunda uzman olan personeller tarafından ayrıntılı olarak incelenmeli profesyonel  ev ilaçlama yöntemleri uygulanmalıdır. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen online destek hattımızdan yararlanınız.

EVİNİZDEKİ KENELERDEN HEMEN KURTULMAK İÇİN BİZE ULAŞIN

[formbuilder:2]

Bir Yorum

  1. abdulkadir oral

    öncelikle kolay gelsin.. ben eczacıyı ve yazlık evimde kene buldum canlı bir hayvanda beslemiyorum.. kaybagı ne olabilir bilemiyorum fakat ilaçlama yapmak istiyorum.. ilaçlamanın etkili olmadıgını okudum bu konuda mücadele yöntemi be olmalı? etkili olabilicek ilaç ve uygulama metodu ne olmalı ? aynı zamanda köstebeklere karşı bahçe ilaçlaması için tavsiyeleriniz nelerdir.. en kısa zamanda geri dönmenizi bekliyorum iyi çalışmalar

Yorumda Bulunun